דרור גליל – התיכון החברתי למקצועות המחר

לאתר ביה"ס: https://www.dror-galil.org.il/

מי אנחנו?

בית הספר למקצועות המחר פוּתח על-ידי רשת דרור בתי חינוך, מתוך שיתוף פעולה בין-מגזרי ייחודי – משרד הכלכלה, המועצה האזורית עמק הירדן, לצד תעשיינים, מפעלים, גופי מחקר ופיתוח ומוסדות אקדמיים בגליל.

שיתוף פעולה ייחודי זה מכוון ליצירתו של בית הספר כמרכז-חינוכי חי המהווה מוקד למפגש של תעשייה, מעסיקים, מכללות, גופי מחקר ופיתוח וגופים קהילתיים בגליל. מפגש זה יהווה כר פורה להתמודדות עם השאלות הקיומיות ואתגרי האמת של החיים בגליל, תוך הפיכת אתגרים אלו לבסיס עליו נבנית תוכנית הלימודים של בית הספר.

בית ספר יהווה מרכז למידה, מחקר, פיתוח וייצור המבוסס על חיבור בין טכנולוגיות מתקדמות וחשיבה חברתית מפותחת.

בית הספר פונה למגוון בני ובנות נוער מרחבי הגליל – מהעיר, הכפר, הקיבוץ והמושב – ישובים יהודים, ערבים ודרוזיים – תוך שאיפה לקדם ולפתח את עולם החינוך, התעסוקה והכלכלה בגליל ולחזק את שותפות החיים בין חלקיה השונים של החברה הישראלית החיה בחבל ארץ זה.

הצוות החינוכי

מורכב מאנשי חינוך שהחינוך המקצועי יקר ללבם והם רואים בו שליחות ערכית. בית הספר מושתת על ראיית האדם, על מכלול נטיותיו וריבוי האפשרויות שבו, כמרכז ההווייה החינוכית, ולכן הצוות החינוכי שם דגש על הקשר האישי המשמעותי שבין המחנך לתלמיד. צוות ביה"ס מחויב לאפשר לכל אחד מתלמידיו למצות את מלוא יכולותיו, כישוריו וכישרונותיו בתחום החברתי והמקצועי.

חיי בית הספר

דרור גליל מפתח מודל מתקדם להכשרה-מקצועית המבוסס על סדנה מקצועית משולבת שפותחה באוניברסיטת MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס) ופועלת במאות מרכזים בכל העולם – מעבדת ייצור דיגיטלית רב-תחומית (FAB LAB). זוהי מעבדה המאפשרת לייצר כמעט כל מוצר שעולה על הדעת. היא משלבת טכנולוגיות של הדפסת תלת-מימד; חיתוך לייזר; תיכון וייצור באמצעות מחשב; טכנולוגיות כרסום ועיבוד ממוחשב של חומרים (CNC); עיבוד ועיצוב עץ חומריים רכים; מערכות חשמל ואלקטרוניקה; מיקרו-מעבדים ותכנות; ומערכות עיצוב, מידול וייצור באמצעות מחשב אשר מאפשרות חיבור בין כלל תהליכי הייצור ושילובם למוצר מוגמר.

תוכנית הלימודים תשלב קורסים קצרים לביסוס ידע בנושאים מדעיים וטכנולוגים שונים, לצד פרויקטים מתמשכים בהם יפתחו התלמידים פתרונות וטכנולוגיות המתמודדים עם בעיות אמת של החברה והאנושות.

תחומי לימוד אלו יהוו את הבסיס להכשרה ולפיתוח מקצועי איכותי, מתקדם וגמיש אשר יקנה לתלמידים את המיומנויות הנדרשות לעבודה במקצועות המחר. ההכשרה המקצועית בתחומי הלימוד השונים, הקורסים להעמקה וביסוס הבנה וידע, וההתנסות מעשית בסדנת ייצור רב-תחומית יפתחו בקרב התלמידים יכולת ראיה-רחבה, מיומנויות-ייצור מורכבות ומתקדמות וכישורי עבודה צוותית.

צור קשר

קיבוץ רביד, דואר טבריה 1496000

טלפון:  04-6787833, 0547554288

אתר: https://www.dror-galil.org.il/

דוא"ל: Dror_galil@Drornet.org.il

יצירת קשר