מכינת
יפתח

מכינת יפתח – מחברים חלומות ומעשים

אנחנו מזמינים אותך לצאת לשנה של עשייה ולמידה, של חיבור בין חלומות ומעשים.
מכינת יפתח נמצאת בקיבוץ רביד המשקיף לכנרת.

במכינה שתי סדנאות בהן נעבוד ונלמד פעם בשבוע, קורס הדרכה שבועי בו נקבל הכשרה לצאת ולהדריך בכל רחבי הצפון וגם ננהל חיים קבוצתיים שהם לגמרי באחריותנו, ביחד עם חברים שיישארו איתנו לכל החיים.

מה קורה במכינה?

במכינה חיים בקבוצות, כל קבוצה מתנהלת עצמאית, כולל קופת קבוצה, ניהול המטבח ופעילות תרבות. הקבוצה שלך היא המקום להכיר אנשים באמת, אנשים שיהפכו לחברים לכל החיים.

יש לנו במכינה שתי סדנאות: גן ירק ונגרות. כל החניכים עובדים בסדנאות ולומדים את המקצוע. במהלך השנה נכין דברים שישמשו אותנו לחיים במכינה כמו פינות ישיבה, שיפוץ מבנים וגידול ירקות לאכילה ולמכירה.

במכינה שלנו אנחנו לא רק חניכים, אנחנו גם מדריכים של ילדים ובני נוער. במהלך השנה תהיה לך הזדמנות להיות דמות משמעותית בשביל מישהו שצריך אותך. במהלך השנה נעבור קורס שיכשיר אותנו להיות המדריכים הכי טובים שאפשר.

במכינה אנחנו מתכוננים יחד לשירות משמעותי בצה"ל. נעבור אימוני כושר, נצא למסעות בשטח, ונלמד יחד על ערכי צה"ל.

ליצירת קשר

נמרד פלדמן – רכז המכינה: 054-6738291

מייל: mehinatiftach@gmail.com

אתר מכינת יפתח

חפשו אותנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם!

ואם בא לך לקרוא עוד קצת...

במכינה יש 2 קבוצות, כל קבוצה חיה בבית משלה ומנהלת אותו באופן עצמאי.

איך עושים את זה? זה פשוט. יש צוותים: צוות בית, צוות כלכלה וצוות תרבות.

כל צוות דואג לדברים שבאחריותו. בשביל שהבית יהיה נקי, שיהיה אוכל במקרר, ושחשבון הבנק שלנו ינוהל כמו שצריך, כל אחד ואחת מאתנו צריכים לקחת חלק וכל אחד ואחת יכולים להחליט ולעצב את איך יראו החיים שלנו יחד במכינה.

יום קבוצה – את ימי חמישי אנחנו מקדישים ליום קבוצה. ביום הזה אנחנו לומדים להכיר טוב יותר אחד את השנייה, לומדים דברים חדשים ומעצבים את העמדה שלנו לגבי סוגיות בוערות בחברה.

בסדנאות אנחנו נפגשים פעם בשבוע, ולומדים ליצור דברים בעצמנו. בשנה שעברה בנינו שביל בטון בכניסה לבית שלנו כדי שלא יהיה בוץ בחורף, ספריות וארונות לחדרים שלנו, שתלנו יחד ערוגות שיצמחו ויהפכו לירקות שנמכור לתושבים בסביבה.

הדבר הכי מיוחד בסדנאות הוא שאנחנו גם מדריכים דרך העבודה – לומדים לבנות ספסל ביום שני, ואז נוסעים לקבוצה שאנחנו מדריכים ביום שלישי ומלמדים אותם לבנות ספסל.

אנחנו מגיעים לבתי הספר עם ידע מקצועי שאין לאף אחד אחר, החניכים מחכים לנו, ומחכים להמשיך ללמוד.

במהלך השבוע אנחנו יוצאים להדריך ברחבי הצפון קבוצות קבועות של חניכים, בבתי ספר ובמוקדי פעילות אחר הצהרים. המפגש הקבוע עם החניכים מאפשר לנו להיות דמויות משמעותיות בחיים שלהם, להקשר אליהם, ולשנות יחד את הדברים שמפריעים לנו בחברה.

אימוני כושר – במכינה אנחנו מתאמנים פעמיים בשבוע עם מדריכים מוסמכים. האימונים מותאמים לרמות השונות של הכושר הגופני, והם בדרגת קושי עולה. יש לנו גם צוות ספורט שאחראי לבנות את האימונים ולהעביר חלקים מתוכם.

מסעות שטח – המסעות הם אחד הדברים הכי מאתגרים במכינה, יוצאים לימים שלמים בשטח, בהם צריכים ללמוד להסתדר עם קשיים ולהתגבר על אתגרים שונים. במסעות יש לנו הזדמנות להכיר אחד את השני באופן אחר, אנחנו מנותקים משאר העולם וישנים יחד תחת כיפת השמיים.

במהלך השנה יש 3 מסעות  – מסע עליה לרביד, מסע הרי אילת  ומסע ים אל ים, המסעות הם בדרגת קושי עולה.

בסוף השנה, לחניכים המעוניינים בכך, יוצע מסלול המשך, בו תוכלו להתגייס עם החברים מהקבוצה לנח"ל ולהמשיך לשירות משמעותי ביחד.

בוגרים מספרים

"איך אפשר לסכם בכמה מילים את השנה הכי משמעותית בחיים שלך? שנה שבה למדתי דברים חדשים, הכרתי אנשים ששונים ממני ולמדתי לקבל אותם. בישלתי, בכיתי, התרגשתי, התאהבתי, התלהבתי, סמכתי, האמנתי, פחדתי, חששתי, טעיתי, תיקנתי , נתתי לאנשים להיכנס לחיים שלי, למדתי לחיות בשותפות, למדתי להכיר את החברה הישראלית מקרוב ולהתעמת עם האמת המכוערת ולא לפחד לשאול שאלות, למרוד ולהגיד את דעתי ולא לפחד להסתכל למציאות בעיניים. דרך ההדרכה למדתי סבלנות, אחריות, הבנה, רצינות ואהבת הזולת וזו אחת ההזדמנויות המדהימות שניתנו לי בשנה הזו, להכניס לחיים שלי חניכים מדהימים, שכל אחד מהם עולם ומלואו ומביא איתו משהו ייחודי, שונה ומיוחד שזכיתי לראות ולהכיר."

בטי מקוננט

"כששאלו אותי למה דווקא המכינה הזאת מכל המכינות, אחת הסיבות היתה הסדנאות. בסדנאות האלה למדנו דברים חדשים שאנחנו בתור בני הנוער לא נגענו בהם מעולם. שלושה מקצועות שהם לא הבחירה הראשונה של ילד בתור עבודת החלומות שלו, אבל פה במכינה נותנים להם חלק חשוב בחיי היומיום שלנו. בזכות הסדנאות האלה למדנו קצת על מוסר עבודה, על להיות קבוצה במסגרת העבודה- שצריך לדאוג האחד לשני, לקחת אחריות משותפת על אירועים שקורים, להיות קשובים להוראות כי בסך הכל הן נועדו לשמור על החיים שלנו. העבודה הוציאה אותנו מאזור הנוחות שלנו וגרמה לנו לשינוי בתודעה, שברנו ביחד את החומות שעצרו אותנו, תוך שיתוף פעולה ויצרנו קבוצה שאוהבת ודואגת, שלא תמיד מסכימה על הכל אבל לא משנה כמה הסיטואציה קשה אף אחד לא מוותר לשני ואנחנו שותפים מלאים בתוך יום העבודה הזה."

גילה קוישמן