חושן – ירושלים

קישור לאתר ביה"ס: תיכון חושן

הסיפור שלנו

חברה אחרת

אצלנו יש מקום לכולם. המחנכים מובילים את הכיתה כקבוצה חברתית שמקבלת כל אחד ואחת – אף אחד לא נשאר לבד. אנחנו מחנכים לאחריות, לחברות, לדאגה לאחר ולמעורבות.

למידה אחרת

בתיכון חושן לומדים את מה שחשוב באמת לחיים. הלמידה אצלנו מותאמת לכל תלמיד.ה, ומבוססת על פרויקטים שמפתחים את הסקרנות ומאפשרים לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי.
מסלול לבגרות מלאה ותעודת מקצוע.

אווירה אחרת

תיכון חושן הוא בית של ממש. אצלנו יש עד 20 תלמידים בכיתה ואף אחד לא הולך לאיבוד, עם מחנכים מסורים לכל כיתה וקשר אישי עם כל תלמיד.ה.

החזון החינוכי

המפגש הדיאלוגי בין מתבגרים למבוגרים משמעותיים עומד במרכז הוויתו של בית הספר, קשר ושיח הם הבסיס לצמיחה אישית. ביה"ס שם דגש על שני היבטים מרכזיים: חינוך ערכי והומני- לערכים של כבוד, שוויון, אהבת האדם באשר הוא אדם והתמודדות עם אתגרי השעה של החברה הישראלית דרך חינוך למעורבות ואחריות אישית; בהיבט המקצועי – למידה תיאורטית מתחדשת ועדכנית לצד התנסות מעשית בטכנולוגיות מתקדמות. הבוגרים ישתלבו כאנשי מקצוע מובילים בתחומם, בשירותם הצבאי ובעולם התעשייה. ביה"ס הנו סביבה לימודית, מסקרנת ודינמית, המותאמת לכל תלמיד ומקנה ידע רלוונטי באמצעות כלים מגוונים ויצירתיים המזמנים חוויה והתנסות.

הצוות החינוכי

צוות ביה"ס אמון על תהליך ההתבגרות וההתפתחות של כל  אחת ואחד מהתלמידים, ורואה עצמו שותף בעיצוב אישיותם כמבוגרים. בבית ספר קיים מערך גדול של צוות מסייע, שנותן יחס אישי לכל תלמיד ומסייע בלימודיים פרטניים:

  • מחנכות כיתה מנוסות
  • מורים מקצועיים מובילים בתחומם
  • מאבחנת לקויות למידה והוראה מתקנת
  • צוות גדול של יועצות
  • פסיכולוג
  • מתנדבי שנת שירות, שירות לאומי ומורה חיילת.

חיי בית הספר

מגמות

הלימודים במגמות כוללים לימודים עיוניים ולימוד והכשרה מעשיים, כולל התנסות בעולם העבודה

צילום וניו מדיה חברתית

תכירו את עולם צילום הסטילס והוידאו, תערכו סרטים ותיצרו תוכן משמעותי עבורכם. תלמדו איך התקשורת משפיעה על העולם ואיך ולהשתמש במדיה כדי לעשות עולם אחר וטוב יותר

סאונד

בואו ללמוד ליצור מוסיקה ייחודית לכם, ללמוד תקלוט והגברה ולנהל בעצמכם אולפן הקלטות חברתי "פיוז", בשיתוף עם הצוללת הצהובה

אמנות הבישול

תגלו את סודות המטבח, תבינו את עולם האוכל העכשווי בארץ ובעולם ואת הטעמים המיוחדים שלכם, בליווי ובהדרכה של קבוצת מחניודה

קוסמטיקה

המגמה ללימודי קוסמטיקה הנה ייחודית וראשונה מסוגה בארץ, המכשירה את תלמידיה למגוון מקצועות הקוסמטיקה: טיפוליים קוסמטיים פרא-רפואיים, איפור, מניקור, פדיקור, בניית ציפורניים ועוד. סדנת הטיפולים העומדת לרשות התלמידות חדישה ומאובזרת בכל המכשירים והתכשירים הדרושים לקוסמטיקאית.

פעילויות מיוחדות

בבית ספר תכנית חברתית עשירה ומגוונת, החל מפעילויות בכיתות ועד ימי שיא בית ספריים. במסגרת הפעילויות השונות: ימי ספורט, טיולים וסיורים לימודיים, פעילות גדנ"ע, מסיבה ב"אומן 17"-  מסיבה ללא אלכוהול, מסע לפולין, פעילויות משותפות להורים ותלמידים ועוד

מסלולי המשך בצה"ל

בית הספר מעודד את תלמידיו להתגייס לשרות צבאי משמעותי, שיביא לידי מימוש את הידע והמיומנויות שרכשו במהלך לימודיהם. כחלק מקשר משמעותי בין צה"ל ודרור בתי חינוך – מאמצים יחידת ההסרטה, מדור הפקות וחיל לוגיסטיקה את מגמות ביה"ס ומקיימים קשר רציף עם התלמידים. מי מהתלמידים שמעוניין בכך, יכול להשתלב כצלם צבאי, סאונד-מן או טבח במהלך שירותו הצבאי ולהמשיך את תהליך ההתמקצעות במקצוע אותו רכש בבית הספר.

צור קשר

תיכון חושן, רחוב רבי חייא 3, ירושלים.

טלפון: 02-5666794 , 02-5666788 , 054-9747280

פקס: 02-5665371

לאתר תיכון חושן

דוא"ל: hoshen@drornet.org.il

יצירת קשר