דרור צור לבון

מי אנחנו?

בית ספר דרור צור לבון הוקם ע"י רשת צור והתעשיין סטף ורטהיימר, ומתנהל החל משנת הלימודים תשע"ה בשיתוף פעולה בין רשת צור לרשת דרור בתי חינוך.

בית הספר "דרור צור לבון" רואה את ייעודו בהתוויות מסלול חיים ערכי, ציוני ומקצועי לבני נוער באמצעות חינוך במסלולי לימוד המתאימים לרוח המדינה, החברה והסביבה המשתנה. בית הספר הוקם במטרה לחדש ולחזק את החינוך המקצועי במדינת ישראל.

בית הספר מכשיר את תלמידיו לתעודת מקצוע בתחומים טכנולגיים מתקדמים, תוך הפעלת מודל חינוכי חדש של חינוך לתעשייה. מהות התפיסה החינוכית של בית הספר הינה "חיבור לחיים האמיתיים", דרך קיום קשר הדוק בין התעשייה לביה"ס והכשרה מקצועית ע"י חניכה של אנשי מקצוע. תהליך חינוכי זה מכשיר את הנערים לעולם העבודה של המחר, ונותן להם כלים חשיבתיים, ערכיים ומקצועיים להתמודד איתו.

התהליך החינוכי בביה"ס מכוון לחינוך בוגרים שיהיו אנשים ערכיים, מוסריים ומעורבים חברתית, בעלי בטחון ודימוי עצמי חיובי; אנשים סקרנים, עצמאיים, בעל כישורים ומיומנות חשיבה גבוהה, המסוגלים לחקור וליצור בעצמם את סביבתם, תוך ניצול משאבי הטכנולוגיה המתקדמת.

הצוות החינוכי

מורכב מאנשי חינוך שהחינוך המקצועי יקר ללבם והם רואים בו שליחות ערכית. בית הספר מושתת על ראיית האדם, על מכלול נטיותיו וריבוי האפשרויות שבו, כמרכז ההווייה החינוכית, ולכן הצוות החינוכי שם דגש על הקשר האישי המשמעותי שבין המחנך לתלמיד. צוות ביה"ס מחויב לאפשר לכל אחד מתלמידיו למצות את מלוא יכולותיו, כישוריו וכישרונותיו בתחום החברתי והמקצועי.

חיי בית הספר

מגמת הלימוד בבית הספר היא עיבוד שבבי.

כיום, הפעלת מכונות וייצור מוצרים בתחום העיבוד השבבי נעשית לרוב באמצעות מכונות  ממוחשבות – CNC

(Computerized Numerical Control) – מכונות המבצעות  את הפעולות  הנדרשות   לייצור המוצר בפיקוד ובפיקוח של מחשב. בשונה ממכונות קונבנציונליות, שבהן מפעיל המכונה מבצע את התנועות והפעולות באופן ידני, נדרשות ממפעיל המכונה הממוחשבת מיומנויות בעבודה מול מחשב, ידע עיוני מתחום הטכנולוגיה וידע מעשי נרחב בהפעלת המכונה.

תלמידי ביה"ס לומדים תחת הדרכתם של מורי-סדנא מיומנים ביותר, שעברו הכשרה מיוחדת  והוכשרו לתואר 'מייסטר' באיגוד המקצועי בגרמניה. התלמידים מתנסים בעבודה עם מכשירים מתקדמים ביותר בבית הספר, וכן יוצאים לימי עבודה במפעלי תעשייה בפארק התעשייה לבון, כך שהלימוד קשור באופן הדוק לתעשייה ולמשק העבודה בישראל.

צור קשר

דרור צור לבון- גן התעשייה לבון

טלפון:  04-9582775

פקס:    04-9582779

דוא"ל:  yifatd@zurihs.co.il

 

יצירת קשר

שלח