דב הוז – תל אביב

קישור לאתר:  http://www.dovhoz.org.il/

מי אנחנו?

תיכון דב הוז בתל אביב הוא בית ספר מקצועי טכנולוגי, המאפשר לתלמידיו לרכוש מקצוע מבוקש, תוך השתלבות במקום עבודה מרכזי במקביל ללימודים, ואף לשלב לימודים עיוניים לתעודת בגרות. בניגוד לבתי ספר אחרים, בדב הוז המטרה אינה השגת תעודת בגרות בכל תנאי, כי אם הענקת חווית הצלחה לתלמיד והכנתו לחיים האמתיים.
תיכון דב הוז נמצא בפיקוח ומימון משרד הכלכלה.

בית הספר נמצא במרכז תל אביב והתחבורה אליו נוחה וזמינה.

החזון החינוכי

בבסיס קיומו של בית הספר, עומדת התפיסה שכל תלמיד זכאי ויכול לממש את יכולותיו בתחום הלימודי והמקצועי ולסיים את לימודיו כשבאמתחתו מקצוע מבוקש, ניסיון מקצועי ותעודת גמר.

בבית ספר "דב הוז" קיימת קשת רחבה של מגמות ייחודיות שפורשת בפני תלמידינו אפשרויות והזדמנויות אותן לא ניתן למצוא במקומות אחרים. תעודת גמר של מגמות אלו מאפשרת לבוגרי בית הספר לקחת חלק בעולם העבודה במקצועות מבוקשים ומאתגרים.

בנוסף ללימודים המקצועיים, נלמדים בבית ספרנו שלל מקצועות לימוד עיוניים, באמצעות צוות מורים מיומן, מסור ועתיר ניסיון, תוך מתן מענה והתמודדות עם קשיי למידה ולקויות למידה שונות.

תלמידינו זוכים להכוונה מקצועית, עזרה בשילוב במקום עבודה, סיוע בצרכים אישיים וליווי צמוד בכל הנדרש על מנת שיסיימו את לימודיהם בסוף כיתה י"ב.

הצוות החינוכי

בית הספר מעמיד לרשות התלמידים מערך מסייע הכולל: יועצות, פסיכולוגית, מאבחנת דידקטית, מורים להוראה מתקנת ועובדות קהילתיות. התלמידים לומדים בקבוצות קטנות, וזאת על מנת לאפשר למורים להעניק יחס אישי חם ותומך  לכל תלמידה ותלמיד.

חיי בית הספר

מגמות

בבית הספר ישנם מספר מסלולים:

מסלול כיתה ט' רב תחומית – לימודים כלליים
מסלול מגמות – סאונד, צילום, ניהול רכש ולוגיסטיקה, תקשורת חזותית
מסלולים חד שנתיים – עיצוב שיער, גרפיקה ממוחשבת

 מגמת ניהול רכש ולוגיסטיקה – תלמידי המגמה לומדים על מהותו וחשיבותו של ניהול הרכש והמחסן הממוחשב. המגמה מכשירה את בוגריה בהפעלת מערכות ERP מתקדמות: SAP  ופריוריטי. מערכות אלה תומכות ניהול ומאפשרות תכנון, שליטה ובקרה על תהליכים שונים בארגון.

מגמת סאונד – מגמת סאונד מעניקה לתלמיד ידע ומיומנויות בהפקה ובהקלטת מוזיקה באולפן ובהגברת מופע. כל זאת באמצעות היכרות עם אולפן ההקלטות, מערכות קול, תכנות עריכה ופוסט פרודקשן, הקלטות חיות והקלטות דיגיטליות.

מגמת צילום מדיה דיגיטלית – מגמת הצילום היא חלק ממגמת תקשורת העוסקת בתחום צילום הסטילס והווידאו.

מגמת תקשורת חזותית –  תלמידי המגמה לומדים להקים אתרי אינטרנט ולעצבם, באמצעות תוכנות עיצוב והנפשה.

מגמת גרפיקה ממוחשבת – תלמידי המגמה לומדים את יסודות העיצוב והשימוש בתוכנות גרפיות מתקדמות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.

מגמת עיצוב שיער – תלמידי המגמה רוכשים את היסודות העיונים והמעשיים בעיצוב שיער. במסגרת המגמה נלמדים שיעורי כימיה וביולוגיה ומתקיימת התנסות מעשית בעיצוב שיער.

כיתה ט' רב תחומית – בכיתה ט' מושם דגש רב על הקניית מיומנויות למידה בתחומי האוריינות, מתמטיקה, אנגלית, מחשבים ושיווק.

שילוב במקומות עבודה

תלמידי בית הספר בכיתות י"א וי"ב משולבים בעבודה ב"בזק", ב"חברת החשמל", באוניברסיטת תל אביב ועוד, ומשתכרים עבור עבודתם זו.

פעילויות מיוחדות

בית הספר מקיים פעילות חברתית במשך כל השנה: ימי כיף, סיורים מקצועיים, מסיבות, להקה בית ספרית, מסע לפולין, גדנ"ע ועוד.

מסלולי המשך בצה"ל

בית הספר מעודד את תלמידיו להתגייס לשרות צבאי משמעותי שיביא לידי מימוש את הידע והמיומנויות שרכשו במהלך לימודיהם.

כחלק מקשר משמעותי בין צה"ל ודרור בתי חינוך – יחידת חיל האוויר מאמצת את מגמת הגרפיקה הממוחשבת, וחיל לוגיסטיקה מאמץ את מגמת ניהול רכש ולוגיסטיקה. לתלמידים ישנה אפשרות להיקלט בחילות המאמצים בשירותם הצבאי.

צור קשר:

כתובת: טשרניחובסקי 35, תל אביב

טלפון: 03-5280953

דוא"ל: dovhoz@dovhoz.org.il

יצירת קשר

שלח